Лаура Дальмайер висхідна зірка німецького біатлону

Лаура Дальмайер восходящая звезда немецкого биатлона

Рік від року на біатлонному небосхилі спалахують нові зірочки. Одна з них, що впевнено засяяла в минулому сезоні, молода німецька біатлоністка Лаура Дальмайер.

Сезон 2012/2013 тоді ще 19-річна Лаура початку в складі резервної команди, але все змінив юніорський чемпіонат світу, що проходив в австрійському Обертіллахе. Це спортивний захід перетворилося на бенефіс Дальмайер. У спринті вона впевнено виграла золото, в гонці переслідування срібло (поступившись росіянці Ользі Подчуфарова), в індивідуальній гонці знову золото, і на десерт золото в естафеті. Наступний юніорський чемпіонат світу, згідно з розкладом Кубка світу з біатлону 2014, пройде в американському Преск Айлі, але Дальмайер на ньому не виступить, так як вона в одну мить переросла цей рівень.

Такий прорив не залишився без уваги тренерського штабу збірної Німеччини. Дальмайер відразу була заявлена на дорослий чемпіонат світу ось вже дебют, так дебют! У чеському Нове-Місце Лаура не виступала в особистих гонках, але взяла участь в естафеті. Ту гонку збірна Німеччини не може записати собі в актив, так як жіноча четвірка посіла в ній лише пяте місце, але сама Дальмайер виступила цілком пристойно, показавши на своєму етапі третій результат, поступившись лише сильній норвежці Сінневе Сулемдал і американці Сьюзан Данкль. Більш того, в порівнянні зі своїми досвідченими і зірковими напарницями по збірній, молода спортсменка явно не вдарила в бруд обличчям, по суті, програвши лише реактивної Міріам Гесснер однією з фавориток, що претендує на перше місце в загальному заліку біатлону 2014, зате виграв у іменитої Андреа Хенкель і Франціски Хільденбрант.

Можна сказати, що в той момент Дальмайер остаточно застовпити за собою місце в основі жіночої збірної Німеччини. І в еліті світового біатлону теж! Так, саме так. На етапі Кубка світу в Холменколлені Лаура відразу зайняла сьоме місце в спринті і отримала право вперше стартувати в мас-старті. Між мас-стартом і спринтом була ще гонка переслідування, в якій німкеня зайняла десяте місце мяко кажучи, недурний результат для дебютантки Кубка світу.

За Холменколлені був етап в Сочі. У спринті Дальмайер знову показала сьомий результат. До першого тріумфу залишався всього один день. У неділю 10 березня відбулася жіноча естафета 8-го етапу Кубка світу. Почалася гонка для німкень непогано Хенкель виграла свій перший етап, але на другому дворазова олімпійська чемпіонка в лижних гонках Еві Захенбахер-Штеле показала слабку швидкість ходу і в лідери вийшли чешки. Ситуацію виправила Мірі Гесснер, Підтягнувшись команду ближче до лідерів, якими на той момент стали українки.

Останній етап німецькі тренери довірили саме Дальмайер (це багато про що говорить). На молодий Лаурі лежав величезний тягар відповідальності, і вона не підвела. Перше коло свого етапу вона провела не на повну потужність, грамотно залишаючи сили на фініш. Чисто відпрацювавши лежання, німкеня трохи прискорилася на другому колі і прийшла на стійку в декількох секундах від лідерів. Стійку вона також відпрацювала чисто (єдина з лідируючої групи) і кинулася в погоню за екс-росіянкою, нині виступає за Україну, Марією Панфілової. Вже на першому секторі останнього кола Лаура наздогнала аж ніяк не повільну Марію, не стала влаштовувати з нею тактичні ігри, а навпаки включила форсаж і на самоті полетіла до тріумфального фінішу. Ось так Дальмайер видобула свою першу і поки єдину перемогу на етапах Кубка світу.

Потім був черговий сильний етап для німкені в Ханти-Мансійську. Там Лаура зайняла 12-е місце в спринті, 6-е в гонці переслідування та 7-е в мас-старті. На цьому сезон (ймовірно, на жаль для розкочегарять німкені) закінчився. Але попереду новий, і практично немає сумнівів, що в ньому Лаура Дальмайер остаточно утвердиться в якості одного з лідерів світового біатлону.